um:ag işbirliği ile çıkan yayınlar

um:ag işbirliği ile çıkan yayınlar

Derneğimiz ve üyeleri tarafından yürütülen iletişim araştırma ve çalışmalarının bir kısmını Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı işbirliği ile yayınladık.

um:ag, 24 Ocak 1993 tarihinde öldürülen yürekli gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun gazetecilik anlayışını sürdürecek genç gazetecileri basına kazandırmak ve edebiyat, felsefe, sinema, resim ile görsel sanatta sıradanlığı reddedenlerin bir araya gelebileceği, kendilerini geliştirebileceği bir kültür ve sanat merkezi olma amacıyla kuruldu. Süreç içerisinde genç gazetecilerin yetişmesi için önemli eğitimler, paneller düzenledi. Gazetecilere rehberlik edebilecek çok sayıda yayının okuyucu ile buluşmasını sağladı.

um:ag yayınları tarafından yayınlanan kitaplarımız şöyle;

Videoaktivizmde Kavramlar Sorunlar Uygulamalar

“Video Aktivizmde Kavramlar Sorunlar Uygulamalar” kitabı “Ses Sensin: STK’lar İçin Video Aktivizm Atölyeleri” nin eğitmenlerinin katkılarıyla um:ag yayınevi tarafından 2018 yılında yayımlandı. “Ses Sensin: STK’lar İçin Video Aktivizm Atölyeleri” nin eğitmenlerinin katkılarıyla ortaya çıkan kitabı Gülüm Şener ve Nihal Gider Işıkman derledi.

Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Hakkı ve Yeni Medya: Tehditler ve Olanaklar

Alternatif Bilişim Derneği’nin 2017 tarihinde düzenlediği Yeni Medya Çalışmaları III. Ulusal Kongresi’nde sunulan bildirilerden seçilen İletişim Hakkı ve Yeni Medya: Tehditler ve Olanaklar kitabı 2015 yılında yitirdiğimiz Özgür Uçkan hocamızın anısına ithaf edildi. Çalışma Tezcan Durna, Mutlu Binark ve Günseli Bayraktutan tarafından derlendi.

Kitap hakkında ayrıntılı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.