Alternatif Bilişim TV

Alternatif Bilişim TV

Alternatif Bilişim Derneği olarak Kadim Teknolojiler ile birlikte 2012 yılında hayata geçirdiğimiz AlternatifBilisim.tv’de adresinde DPI, Dijital Gözetim, İnternet Sansürü, Yurttaş Gazeteciliği, Telif Hakları, Sosyal Ağlar, Yeni medya, Yeni Medya okur yazarlığı konularını ele aldık.

alternatifbilisim.tv adresinde dernek kurucu üyemiz İlden Dirini’nin hazırlayıp sunduğu “Cesur Yeni Medya” programının yanı sıra derneğin daha önce düzenlediği etkinlik videoları da yer aldı.

Alternatifbilisim.tv adresinden yayına başlayan Alternatif Bilişim TV yayınına Özgür Uçkan, Mustafa Akgül, İsmail Hakkı Polat, Mutlu Binark, Melih Kırlıdoğ gibi bu konularda akademide ve diğer mecralarda çalışan öncü ve uzman isimler ve elbette netdaşlar konuk oldu. DPI, Dijital Gözetim, İnternet Sansürü, Yurttaş Gazeteciliği, Telif Hakları, Sosyal Ağlar, Yeni medya, Yeni Medya okur yazarlığı konularının konuşulduğu Cesur Yeni Medya programı yeni konuk ve konularla yayınına devam ediyor.

Alternatif Bilişim Derneği, bu projede Kadim Teknolojiler  ile işbirliği yaparak Kadim Teknolojiler tarafından geliştirilmiş olan ve  zahmetsiz internet Tv yayıncılığını mümkün kılan Rendekar platformunu kullandı.

“Cesur Yeni Medya” programı ve konukları

Daha önce alternatifbilisim.tv adresinde yayınlanan Cesur Yeni Medya programına youtube adresi üzerinden erişebilirsiniz. Alternatif Bilişim TV youtube adresine gitmek için TIKLAYINIZ.

Cesur Yeni Medya programının konukları ve konuştuğumuz konular;